PROČ A JAK BYLINKY V TĚHOTENSTVÍ A PŘI LAKTACI

24.02.2014 07:15

Proč vůbec bylinky v těhotenství a při laktaci používat? A jak na to??

Prevence je jednodušší než léčba - to, myslím, platí v každé situaci. A co pomůže mamince, pomáhá současně i děťátku (nemyslím samozřejmě alkohol, drogy a podobnou "pomoc"). Bylinkami můžeme podchytit stavy, kdy nám prostě není dobře. Nemůžeme usnout, pálí nás žáha, škrábe nás v krku, leze na nás rýma, vyvrkly jsme si kotník... Můžeme pro sebe udělat něco, aby nám nebylo hůř. A aby malý problém ustoupil a nebyl z něho problém veliký. Pokud se to nepodaří a je nám mizerně, máme vysokou teplotu, bolesti, nebo se prostě cítíme opravdu špatně, je potřeba všeho nechat a navštívit lékaře.

Jak bylinky používat. V těhotenství a při laktaci se všechno, co sníme a vypijeme, vlastně všehno, s čím se v životě setkáme, dostane k miminku. Proto je potřeba se sebou zacházet opravdu jemně. Je dobré dát na svoje pocity. Takže pokud Vám nebude vonět nějaká bylinka, nebude se Vám líbit nějaký doporučovaný postup, dejte na sebe. Vy víte zdaleka NEJLÍP, co je pro Vás dobré. On to ví vlastně každý, ale máme strach věřit svým pocitům. Myslím, že v těhotenství opravdu můžete. :))

U každé bylinky uvedu doporučené dávkování. Ale základem je opravdu jemnost. Zkuste dávku bylinky snížit a nebo dát více vody do čaje. Bude to fungovat i tak :)

Dobré pořízení :)